opaska zimowa damska

Opaska zimowa damska czy jednak czapka?

Jesienno-zimowe chłody

Zima to czas, gdy wyciągamy z szaf grube i ciepłe kurtki, które cały rok czekały na ten wyjątkowy sezon. Dobieramy do nich oczywiście obuwie oraz inne części garderoby w modnych kolorach: czapki zimowe, szaliki i rękawiczki. Wiele Pań w tym okresie wybiera również opaskę zimową zamiast czapki. Która z tych zimowych części garderoby jest lepsza: czapka czy opaska zimowa damska? Wiele zależy od tego, czego poszukujemy i w czym czujemy się lepiej.

Opaska zimowa – gustowna i modna

Jest wiele osób, które nie przepadają za noszeniem czapki i jest to w pełni zrozumiałe. W końcu bywają one niewygodne, mogą elektryzować nasze włosy czy ścierać z czoła makijaż. Istnieje jednak ciekawa alternatywa, dzięki której będzie nam ciepło i wygodnie. Dodatkowo będziemy wyglądać oryginalnie i modnie – jest to opaska zimowa damska. Na rynku mamy prawdziwy wysyp tego rodzaju nakryć głowy w najróżniejszych kolorach i wzorach, a także z różnego rodzaju materiałów. Dobrze wybrać taką, która dodatkowo będzie ocieplona polarem. Wtedy będziemy mieć pewność, że nasza głowa i uszy nie zmarzną (a w okresie zimowym łatwo nabawić się przeziębienia). Popularność opasek zimowych wcale nie dziwi. W końcu mogą być one także świetnym dopełnieniem stylizacji. Można także zamiennie wybierać czapki zimowe damskie i opaski, zależnie od outfitu, jaki skompletowałyśmy danego dnia.

A może jednak czapka zimowa?

Czapki zimowe damskie również cieszą się nieprzerwaną popularnością. Nic dziwnego, bowiem to prawdziwa klasyka zimowych nakryć głowy, skutecznie otulająca i zapewniająca ciepło. Producenci co roku zaskakują nas nowymi, ciekawymi wzorami. Są również takie modele, które nie wychodzą z mody od lat, np. czapki z pomponami, od wielu sezonów chętnie kupowane. W czym tkwi sekret ich popularności? Być może w tym, że zabawnym akcentem jakim jest pompon, wnoszą w stylizację nieco luzu i zabawy, a dodatkowo wyglądają po prostu bardzo ładnie. Ciekawym trendem jest również czapka z alpaki, dostępna w wielu wariantach kolorystycznych. To bardzo ciekawe urozmaicenie outfitu. Taka bowiem czapka nadaje całej stylizacji przytulności i wręcz „misiowatości”; jest bardzo ciepła i przyjemna w dotyku.
Zarówno czapki, jak i opaski zimowe mają swoich zwolenników. Oba nakrycia głowy mają bowiem swoje niekwestionowane plusy. Warto wybrać to, w którym będziemy czuć się najlepiej i które skutecznie ogrzeje nas w mroźne zimowe dni!