czapka z alpaki

Czapka z alpaki hitem sezonu zimowego

Lekka i wygodna czapka z alpaki

Wyglądać elegancko i modnie, a jednocześnie nie marznąć w mroźnie dni – czy jest to możliwe? Tak, jeśli wybierzemy hit ostatniego sezonu zimowego, a jest to czapka z alpaki. Czapki zimowe nie muszą się już nam kojarzyć z nudnymi, szarymi nakryciami głowy, gryzącymi w czoło i uszy. Włóczka z alpaki z której robione są czapki, szaliki, a nawet swetry, jest bardzo miękka. W dotyku przypomina nawet kaszmir. Do takich dodatków sprawdzi się elegancka sukienka z szyfonu czy jedwabiu. Sprawdzi się też strój sportowy.

Ciepła i oddychająca

Czapka z alpaki jest bardzo dobrym wyborem dla alergików. Wełna ta nie uczula, a dodatkowo jest lekka w noszeniu, więc na pewno nie podrażni nawet wrażliwej skóry. To tworzywo spodoba się na pewno wszystkim, którzy mają na względzie dobro środowiska. Produkty wykonane z wełny alpaki są trwałe, przy odpowiednim traktowaniu posłużą wiele sezonów i ciągle będą wyglądać świetnie. Kolejną zaletą czapek z alpaki jest to, że nie nasiąkają łatwo wilgocią, a tworzywo z których są zrobione jest tzw. „włóknem oddychającym”. Nadaje się więc na ubrania sportowe, a przecież na zimowe aktywności ciepła czapka jest niezbędna!
W czapce z alpaki na pewno nie grozi nam odmrożenie uszu, bo choć jest to wełna lekka, prawie niewyczuwalna na skórze, to posiada niezwykłe właściwości termiczne i przyjemnie grzeje nawet w najgorszy mróz. Ponadto, czapka z alpaki prawie się nie elektryzuje, co jest niewątpliwym atutem szczególnie dla Pań, które cenią sobie piękny wygląd o każdej porze dnia.

Inwestycja na kilka sezonów

Od garderoby zrobionej z wełny alpaki może odstraszyć jedynie dość wysoka cena. Jednak hurtownia czapek zimowych, która na pewno znajduje się w Twojej okolicy, zapewni konkurencyjne ceny i bardzo szeroki wybór. Pamiętajmy również, że jest to inwestycja na kilka sezonów, szczególnie jeśli zdecydujemy się na klasyczne kolory i fasony. Aby przedłużyć życie naszych czapek, szalików i swetrów z alpaki, warto od czasu do czasu ogolić te ubrania specjalną maszynką do ubrań. W ten sposób pozbędziemy się niechcianych grudek, a zimowa odzież będzie cieszyć nasz długie lata.